Коучинг методи

Коучинг методи

Коучинг методи

От гледна точка на професионализма, правилният вариант би бил да преминете сертифицирано обучение, след което можете да помогнете на хората да постигнат целите си и да получат вашите честни доходи за това. Но преценете сами, това отнема много време. В крайна сметка, всяка система за обучение далеч не е перфектна. Ще напълните главата си с информация, с която ще отнеме много време. Практиката е друг въпрос. Ако започнете да работите с клиенти веднага, ще се поучите от собствените си грешки. Основното е, че тези грешки не стават критични за вашия клиент. След кратко време ще имате разбиране за тази професия отвътре и ще можете да помагате на хората.

Коучинг методи

Когато работи с клиент, коучът използва различни психологически методи, в зависимост от опита на самия ментор и от поставените цели. Такива методи могат да бъдат:

-Метод за активно слушане;

-Задаване на силни въпроси;

-Психология за разрешаване на конфликти;

-Мозъчна буря;

-Метод за управление на стреса;

-Изграждане на екип и управление;

-Технология, която ви позволява ефективно да управлявате персонала си;

-Коучинг сесия;

Обучение за преподаване на ефективни комуникативни умения.

Академичен коучинг

Това е процес, който променя отношението на човека към ученето. Тоест, преподавателят не преподава на клиента някакъв определен вид практика. Той го учи да се учи, така да се каже. Този тип коучинг се счита за специален, тъй като разкрива у човека желанието за саморазвитие, което от своя страна го доближава до самореализацията.

След тази практика ще започнете да гледате на ученето с напълно други очи. Ще започнете да черпите знания откъдето и да ви бъдат дадени.

Съветваме всички амбициозни треньори да се запознаят и да завършат обучение по академичен коучинг, преди да започнете да работите с хора.

Бизнес коучинг, финансов

Такъв коучинг се използва за подобряване на качеството на компания или предприятие. Екипът създава творческа атмосфера, която допринася за най-доброто завръщане на служителите. Треньорите наблюдават и помагат на екипа да постигне лични и професионални цели, които стават по-осъзнати.

Бизнес треньорът дава мотивация на целия екип. И това не е материална мотивация, а, може да се каже, духовна. След обучението всеки човек започва да работи много по-ефективно, отколкото е работил преди.

В процеса на такъв коучинг се изработват такива професионални качества като комуникативни умения, способност за разрешаване на конфликт и други.

Нова форма в тази област на коучинга е финансовият коучинг, който помага да се премахнат бариерите пред постигането на финансови цели.

Личен коучинг

Личният коучинг е предназначен да помогне на човек да определи своето място и цели в живота. Този коучинг често се прилага за човек с нарушение на дефицита на вниманието.

Този вид коучинг ще бъде специален, защото треньорът е спасителят тук. Тук е важно да извадите човека от обичайния му начин на живот и да му дадете мотивация. Разбира се, треньорите не са лекари, но те могат да помогнат на човек да опрости ежедневието си.

Основната цел на личния коучинг е да помогне на клиента да определи силните си страни и да го научи как да ги използва.

Към началото